Селта Виго се наложи с 3:1 като гост срещу Еспаньол в

...

Селта Виго постигна убедителна победа над Еспаньол

Селта Виго се наложи с 3:1 като посетител против Еспаньол в дуел от 26-ия кръг от испонското футболно състезание.  Галисийците поведоха в резултата посредством Габриел Вейга в 26-ата минута на срещата след асистенция на Карлес Перес.

В последните секунди на първата част Яго Аспас се разписа от дузпа, отсъдена за нарушаване в наказателното поле на Леандро Кабрера. В 82-ата минута Карлес Перес също се разписа и даде успокоение за гостите от Виго. Те се намират на десето място във краткотрайното класиране.

Каталунците, които са на 16-та позиция в Примера дивисион, осъществиха почетен гол посредством Хосе Грагера три минути преди приключване на постоянното време на дуела. По-късно довечера Атлетико Мадрид приема Валенсия, а в неделя водачът в класирането е хазаин на първенеца от предишния сезон Реал Мадрид.

Автор: Асен Даскалов/БТА